Fogfájás? Fogínybetegség? Gyökérkezelés? Szájsebészeti műtét vagy implantátum beültetése?
Sokunknak ismerősek lehetnek ezek a fogalmak, és elsősorban a fájdalom szót társítjuk hozzájuk. Már egy herpesz is kellemetlen, ajakviszketéssel jár, és egyáltalán nem esztétikus. Egy szájsebészeti műtét pedig egyenesen hátborzongatóan hangzik. A fogászati, szájsebészeti beavatkozások sajnos bizonyos esetekben azonban nem kerülhetők el.
Fogorvoshoz járni a legtöbb embernek rémálom, a rendszeres fogászati ellenőrzés azonban elengedhetetlen. De ha már megvan a baj, mit tehetünk a fájdalom ellen? Hogyan csökkenthetjük a gyulladást egy műtét előtt? Hogyan csökkenthetjük a műtét utáni szövődmények kialakulásának esélyét? Hogyan gyorsíthatjuk a sebek gyógyulását és tehetjük lehetővé a varratok hamarabbi eltávolítását? Hogyan segíthetjük egy implantátum beágyazódását? Hogyan csökkenthető a fognyaki érzékenység?
A válasz egyszerű: kövessük az orvos utasításait és használjunk lágylézert kiegészítő terápiaként.
Lágylézer terápia fogfájásra?
A lágylézer már bebizonyította, hogy az egészségügy több területén hatásos eszköz tud lenni, nem kivétel ez alól a fogászat, szájsebészet sem.
A lágylézer a bőrfelületen keresztül hat, ugyanakkor a bőr alá annak felmelegítése és károsítása nélkül hatol be. A lágylézeres kezelés biostimuláció révén segíti a szervezet természetes gyógyulási mechanizmusait. Elősegíti a szervezet “öngyógyítását”, és természetes úton küzdi le a problémát. Lássunk néhány példát:
– Bölcsességfogak előtörését általában gyulladás és fájdalmas állapot előzi meg. Eltávolításuk gyakran szövődménnyel jár. Ez az állapot pozitívan befolyásolható lézerkezeléssel, hiszen a gyulladás csökken, a fájdalom enyhül és a seb hamarabb gyógyul.
– A lágylézer terápia napjainkban az implantációs kezelések elengedhetetlen kiegészítője. Műtét előtt modern fogászati klinikákon ezzel készítik elő a területet az implantátum befogadására. Használata műtét után is ajánlott, hiszen csökkenti a szövődmények kialakulásának kockázatát, biztosítja a gyulladásmentes környezetet. A sebgyógyulás gyorsabb, az implantátum helyzete pedig stabilabbá válik a lágylézer használatával.
– Balesetek következményei lehetnek fog meglazulások, törések. Bár ezek szakszerű ellátása minden esetben fogorvos feladata, a fájdalom enyhítéséhez a lágylézer használata nagyban hozzájárul.
– Nem megfelelő protézis viselése is vezethet műtéthez. Ezek a beavatkozások fájdalmasak és lassan gyógyuló sebeket hoznak létre. Lágylézerrel a rehabilitáció felgyorsítható.
– A foghús, az íny gyulladása is sokakat érintő probléma, aminek enyhítésében, gyógyításában fontos szerepe lehet a lágylézernek.
Fontos hangsúlyozni, hogy a lágylézer terápia természetesen nem helyettesíti a fogászati, szájsebészeti kezeléseket, de jól kiegészíti azokat.
A klinikai lágylézer készülékek teljesítménye ma már otthonában is elérhető
Napi néhány perces kezelésekkel gyorsítja a sebek gyógyulását, csökkenti a gyulladást, kisebb a műtétek utáni fájdalom és duzzanat, hamarabb lehet a varratot eltávolítani. A jó hír pedig, hogy a kezeléseket egy hordozható kisméretű kézilézer készülékkel mellékhatások nélkül, otthonában is elvégezheti.
Mielőtt azonban lágylézer készüléket választana, érdemes szakértő orvos véleményét kérni. Többféle fényterápiás eszköz van a piacon, viszont nem mindegyik orvostechnikai minősítéssel ellátott lágylézer készülék.
Fontos, hogy az Önnek megfelelő és leginkább hatásos készüléket válassza, hogy megkímélje magát a felesleges pénzkidobástól és kellemetlenségtől. Írja meg nekem problémáját, hogy kiderüljön, az Ön panaszaira megoldást jelenthet-e a lágylézer.
Itt tud nekem írni: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/
A nagyobb teljesítményű, orvostechnikai minősítéssel rendelkező lágylézer készülékeket itt tekintheti meg: https://www.otthoni-kezeles.hu/lezer_81