Blog bejegyzések

Tudjon meg többet a hordozható kézilézerekről a lágylézer specialistától:

alkalmazási területek, vélemények, tesztek, problémák, mire jó a lágylézer és mire nem.  Olvassa el legfrissebb bejegyzéseinket és tájékozódjon használat, és főleg vásárlás előtt. Dr. Csokonay Péter személyesen válaszol hozzászólás, vagy privát üzenet esetén is. Kérdezzen bizalommal tőle!

HATÉKONYAN KEZELHETŐK-E A KEZEK PORCKOPÁSA B-CURE LÁGYLÉZERREL?

Az izom- és csontrendszeri rendellenességekből eredő kézfájdalom elterjedt probléma az 50 évnél idősebb lakosság körében.

A kézfájdalom nemcsak zavaró kellemetlenség, de a napi életvitel gyakorlásában is akadályozhatja az idős embereket. A merevség és a duzzanatok révén csökken a kéz ereje, mely által az olyan egyszerű napi tevékenységek, mint a ruhák begombolása is komoly kihívássá válik.

Miért fáj?

Az idős kori kézfájdalmak kialakulásának számos eltérő oka lehet, ezért nagyon fontos, hogy az első tünetek kapcsán alapos orvosi kivizsgálásban részesüljünk. Az idős kori kézfájdalmak gyakori oka a kopásos ízületi gyulladás, az osteoarthrosis. A betegség kialakulása során az ujj ízületek és a csont között található porcok elvékonyodnak, súrlódást csökkentő képességük gyengül, rugalmasságuk, teherbíró képességük csökken, így nem képesek már ellátni feladatukat. A kézfájdalom ugyanakkor idegrendszeri elégtelenségre is visszavezethető. Ilyenek lehetnek a gerincvelő, a kilépő ideggyökök, vagy az idegek kompressziója, amikor is valamilyen nyomás hatására az érintett területen az idegi ellátás elégtelen lesz, és fellép a fájdalomérzet, a zsibbadás. Még egy igen elterjedt ok lehet az íngyulladás. Ebben az esetben a csontokat az izmokkal összekötő ín gyullad be a leggyakrabban a túlterhelés hatására. Mindezek mellett az elégtelen anyagcsere vagy hormonális zavarok is okozhatnak kézfájdalmat.

Terápiás lehetőségek

A kézfájdalmak kezelése során számos terápiás eszköz közül válogathatunk. Ezek között természetesen vannak olyanok, amelyek csak orvos rendelésére és közreműködésével vehetők igénybe, de vannak olyanok, amiket mi magunk is, otthon bevethetünk a panaszok enyhülése érdekében.

Ezek:

  1. Újjtorna
  2. Meleg vagy hidegvizes fürdő a fájdalom okától függően
  3. Orvosi segítség (pl. testrészeket stabilizáló sín) igénybevétele
  4. B-Cure lágylézeres kezelés

A rossz hír, hogy a betegség okánál fogva, kivétel nélkül a fő cél a tünetek enyhítése.

A jó hír viszont, hogy tapasztalataim szerint a lágylézeres kezeléssel nagyban tudunk javítani a beteg állapotán.

Lágylézeres kezelés

A kezelés az ízületi kapszulában, az ízületi szalagokban, illetve az izmokban folyik.

Az ízületeket az izületi rés, mediális vonala mentén kezeljük behajlítva az újat, hogy a lehető legnagyobb ízületi rés keletkezzék. Mindig a flexiós oldalon kezelünk. Csak a fájdalmas ízületeket kezeljük, a fájdalmatlan csomót, megvastagodást, nem tudjuk megszüntetni.

Fontos megjegyezni, hogy a degenerációs deformításokat, csomókat nem szűnteti meg a lágylézer kezelés, de a fájdalmat csillapítja, a gyulladást csökkenti, a mozgáskorlátozottságot javítja!

Amennyiben további kérdése van, keressen bizalommal, ingyenes, személyre szabott konzultációval segítek, hogy megtaláljuk a megoldást az Ön problémájára is.

Amennyiben kérdése van, itt írjon nekem: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/

HOGYAN KEZELHETŐK AZ IZOM EREDETŰ NYAK ÉS FEJFÁJÁSOK B-CURE LÁGYLÉZERREL?

A fejfájás nagyon gyakori probléma. Nincs olyan ember, akinek ne fájt volna valaha a feje.

A fejfájásoknak számos típusa létezik. A fejfájás hátterében, esetenként mozgásszervi probléma áll.

A fejfájások típusairól röviden

Sokféle fejfájástípus létezik, de a két leggyakoribb az úgynevezett tenziós fejfájás, ami bárkinél előfordulhat, illetve a migrénes fejfájás, melynek jellegzetes tünetei vannak.

Nyaki eredetű fejfájás esetén a fájdalom okozója a nyak valamilyen eltérése. Okozhatja a csigolyacsontok, és ízületek betegsége, a nyak körüli izmok túlfeszülése valamint az itt futó idegrostok irritációja. A tarkón tapadó izmok fájdalmasak, nyomás érzékenyek.

Az akut eseteket túlterhelés, izomhúzódás okozza. Általában, egy hét alatt, maguktól is elmúlnak.

A krónikus eseteket változó intenzitású fájdalom, izomgörcsök, nyomásérzékenység jellemzi a diffúz fájdalomtól a jól körülhatárolt lokális fájdalomig.

Az izomfeszülés fokozatosan alakul ki, sokszor hosszú évek alatt. Gyakran, már gyerekkorban elkezdődik, főleg a teljesítményorientált, jól tanuló gyermekekre jellemző.

A tünetek

– gyakori az egyoldali fejfájás, mely főleg a tarkótájat érinti. Ritkábban a homloktájat, szemkörnyéket és akár az arcot is érintheti

– a tompa fejfájás jellemző

– a nyak mozgatására, vagy bizonyos nyaki pontok megnyomására (pl. a tarkó alatt, a felső csigolyák két oldalán)      a fájdalom erősödhet

– a nyak mozgásai kötöttek, az izmok feszesek

Lágylézeres kezelés

  • akut esetben, minden érzékeny pontban kezelünk, még fájdalomcsökkenés nem jelentkezik, naponta vagy másnaponta
  • krónikus esetben néhány kiválasztott ponton kell kezelnünk, hetente 1-2 alkalommal

A kezelés után funkcionális vizsgálatot végzünk. Akut esetben, ha nincs javulás, megismételjük a kezelést kétszeres dózissal, még a krónikus funkciócsökkenés is láthatóan javul.

Nem árt tudni!!!

Az otthoni B-Cure lágylézeres kezelés mellett kiegészítő terápiával, még több tehetünk a gyógyulásért.

Mivel a fájdalmat nyaki probléma okozza, ezért elsődleges a nyak kezelése. Az izmok lazítása, relaxációja mellett a nyak tornáztatása, illetve a rendszeres tarkó táji masszázs is sokat segíthet.

Egyéb fizikoterápiás kezelések, mint például az elektroterápiás vagy ultrahang kezelések is hatékonyak lehetnek, mindezeket az orvos javaslata szerint.

Kiegészítésképpen még pozitív hatást érhetünk el az izmokat lazító, illetve gyógynövényes krémekkel, rendszeres plusz magnézium bevitele mellett.

További kérdésekkel kapcsolatban forduljon egy igazi szakértőhöz, forduljon hozzám: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/

A BEFAGYOTT VÁLL SZINDRÓMA KEZELÉSE B-CURE LÁGYLÉZERREL!

A befagyott váll szindrómát az ötödik, hatodik évtizedben lehet gyakrabban diagnosztizálni, mert következménye lehet valamilyen intrinsic kórós vállfolyamatnak.

Jellemzi a vállfájdalom a vállízület mozgáskorlátozottsága minden funkcióban.

Ezen kívül a leggyakoribb okai lehetnek:

  1. Sportsérülésből adódó izomhúzódás, mely szintén okozhat befagyott vállat
  2. Tartós betegség hatása a befagyott vállra: Akik tartós betegségben szenvednek, gyakrabban tapasztalhatják a befagyott váll tünetet.

Ilyen betegségek pl: cukorbetegségek, pajzsmirigy alul és túlműködés, szív és érrendszeri betegségek.

A váll körüli képletek elváltozásai megfelelő kezelés nélkül a vállízület minden irányú nagyfokú aktív és passzív mozgáskorlátozottságához vezetnek.

Megfelelő tartós kezelés, elsősorban tornáztatás mellett javulhat az ízületi funkció, de sok esetben a mozgások nagyfokú korlátozottsága marad vissza.

A mozgásképesség csökkenése 25-50% is lehet.

Milyen lehetőségek vannak a fájdalomcsillapítók szedésén kívül a tünetek kezelésére, azon túl, pedig a gyógyulásra?

Fontos megjegyezni, hogy a lágylézeres kezelés, nem helyettesíti a fizioterápiás módszereket.

Komplex kezelés részeként, főleg gyógytornával kombinálva várhatók jó eredmények.

Minden esetben a nyomás érzékeny izom pontokat kezeljük. Akut esetben, heti 2-3 kezelés ajánlott, krónikus eseteknél, már a heti 1-2 kezelés is szép eredményeket hozhat.

Kezelési reakció akut esetben a fájdalom gyors csökkenése, krónikus esetben az első kezelés után kellemetlen fájdalom fokozódás jelentkezhet néhány órán át.

Tapasztalataim alapján, átlagosan nyolc-tíz kezelés elegendő ahhoz, hogy a fájdalom jelentősen csökkenjen, ami a mozgástartomány jelentős megnövekedését fogja eredményezni.

Próbálják ki, győződjenek meg róla és gyógyuljanak otthon!

Amennyiben kérdése van, itt írjon nekem: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/

KEZELHETŐL-E A DEGENERATÍV (kopásos) ÍZÜLETI BETEGSÉGEK B-CURE LÁGYLÉZERREL?

A degeneratív ízületi betegségek másik, közismert megnevezése a kopásos ízületi betegségek, vagy arthrosisok.

A leggyakoribb ízületi megbetegedés.

Jellemzően, az ember korának előrehaladtával a vázizom rendszerében jelentkező elváltozás. Ezek az elváltozások növelik a sérülékenységet és csökkentik a funkcióképességet.

A degeneratív változások a kollagén kötőszövetet, a porcot és a csontokat egyaránt érintik és kisebb-nagyobb mértékben minden embernél megtalálhatók. A mozgásszervi elváltozások leggyakrabban az ízületekben nyilvánulnak meg. Ez, az arthrosis, mely a leggyakoribb ízületi betegség.

Jellemzően, 40 éves kor felett majdnem minden esetben észlelhető már valamilyen kórós elváltozás a terhet viselő ízületekben, bár ez kevés esetben okoz panaszt.

Kialakulásában, az életkoron kívül szerepet játszanak még a hormonális faktorok, foglalkozási megterhelések, klíma és a túlsúly.

Az arthrosis tünetei: Legjellemzőbb a mozgásra, terhelésre jelentkező ízületi fájdalom, mely nyugalomban csökken, vagy megszűnik. Hosszabb fekvés, ülés utáni elinduláskor jelentkező fájdalom, mely után az ízület bejáródik, és kevésbé fáj. Jellemző még a nyomásérzékenység az ízületi résnek megfelelően, illetve az ízületi körüli lágyrészekben.

Előfordulhat ízületi duzzanat, amely lehet ízületi folyadékgyülem, akkut gyulladás az ízületben vagy az ízület környéki lágy szövetekben.

Leggyakoribb, a térdek, kezek, illetve a csípő megbetegedése.

Hogyan használjuk a lágylézer terápiát ezeknél a megbetegedéseknél?

A lágylézer kezelést a fentiek figyelembevételével, általában két részre bontjuk.

  1. Ízületen belüli kezelés

Amikor túl nagy súly helyezkedik az ízületre, gyulladásos elváltozások alakulnak ki, duzzanat, melegség, fájdalom, bőrpír. Direkt ízületi gyulladás kezelésekor az ízületi rés mentén kezelünk. Az ízületi üreget hozzáférhető állapotba kell hozni, pl. kicsit behajlítjuk a térdet.

  1. Ízületen kívüli kezelés

Minden esetben kimutathatók tapintással érzékeny pontok a szalagokon, az inak tapadásánál az ín-izom átmenetekben.

Összefoglalásképpen elmondható, hogy a kopásos, ízületi betegségek kezelése esetében a B-Cure lágylézer rendszeres használata azért kap kiemelkedő szerepet, mert rendszeres használatukkal a fájdalmak, tünetek nagyban csökkennek. Az ízületi funkciók minősége javul, az izomerő megnövekszik.

A kopásból eredő elváltozások lassulnak, de sajnos megállapítható, hogy véglegesen nem szűnnek meg. Viszont, tapasztalataim azt mutatják, hogy egy kezeléssorozat után a beteg fájdalommentessége vagy panaszainak enyhülése, csökkenése kb. 9 hónaptól, néhány éven át tarthat. A fájdalommentes periódus hossza attól is függ, hogy a beteg mennyire aktív és milyen fokú elváltozásról beszélhetünk.

Összességében elmondható, hogy rendszeres kezeléssel a vissza-vissza térő fájdalom is kiemelkedően hatékonyan kezelhető a B-Cure lágylézerekkel.

Ha bizonytalan a lágylézer hatékonyságát illetően vagy csak tanácsot szeretne kérni a kipróbálással, kezelésekkel kapcsolatban, keressen nyugodtan: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/

A nagyobb teljesítményű, orvostechnikai minősítéssel rendelkező lágylézer készülékeket itt tekintheti meg: https://www.otthoni-kezeles.hu/lezer_81

B-Cure lágylézer terápia a húzódások kezelésére?

Tapasztalataim szerint, ez az egyik olyan témakör, amely minden korosztályt érint.

Biztos vagyok benne, hogy egy olyan „jelenségről” beszélünk, ami nem csak a sportban aktív életet élő személyeket érinti, és nincs olyan ember, aki ne élte volna már át, az ezzel járó kisebb-nagyobb fájdalmat, kellemetlen érzést.

Húzódás, a hétköznapi ténykedések során, bárkivel-bármikor előfordulhat.

Nézzük, hogy valójában mi történik ilyenkor az izmokkal!

Húzódások esetén az izmok a túlzott megterhelés hatására (mechanikai hatás), tartósan összehúzódnak, görcsbe rándulnak, szerkezetük károsodik. Ez okozza a fájdalmat.

Általában gyulladás és izommerevség a tünete.  A sérülés mértékétől függően az izom mozgatása nehézkessé válik, de van olyan, hogy a sérült nem képes mozgatni az adott végtagot.

Súlyosabb esetekben zúzódásról beszélhetünk. Ilyenkor valamely testrész vagy izomzat tompa eszközzel vagy erővel való behatás miatt sérül meg, amely olyan nagy nyomással jár, hogy annak szerkezete szétroncsolódik.

Ekkor duzzanat keletkezik, sebbel vagy anélkül, amely akár mélyebb sérülésekkel is járhat.

Az izomhúzódás leggyakoribb okai, előfordulásuk

  1. Nagy sebességű, hírtelen mozgás esetén bekövetkező izomhúzódás.

Ez a típus, a húzódások leggyakoribb előfordulása. Mindenki érezte már, hogy rosszul hajolt, fordult, vagy bármilyen mozdulatot tett, melynek következtében az adott testrészen, hasító fájdalmat érzett.

Leginkább előforduló területei: combizmok, hát, derék, lágyéki izmok

  1. Kitartott, különböző pozíciók okozta izomhúzódás, izomszakadás.

Leginkább izomfáradság miatt fordulhat elő és a nyaki válli izmokat érinti. Ezekben az esetekben, az imént említett izmok tartósan egy pozícióban vannak és helytelenül tartjuk azokat.

Például: ülő munka esetén, alváskor, illetve bizonyos sportágaknál jellemző.

  1. Mikro sérülések esetén előforduló húzódások.

Az izmok folyamatos mikro sérülései, amelyek a túlzott megerőltetéstől alakulnak ki.

Általában, a sportban, azon belül is a testépítésben fordul elő.

Az izomhúzódás általános tünetei, komolyságuk függvényében: izomgyengeség, izommerevség, duzzanat, izmokhoz kapcsolt ízületek fájdalma, de nagyon nem részletezném, hiszen mindenki átélte már különböző szintjeit.

Mit is tehetünk a gyógyulásunk érdekében?!

Számos megoldás létezik, de egy biztos, kiemelt szerepe van az otthoni kezelésnek.

A megfelelő, gyors gyógyuláshoz a pihentetésen, gyógy és gyógyszeres kezeléseken kívül (melyek köztudottan különböző mellékhatásokkal is járhatnak), napjainkban már olyan alternatív eszközöket is be tudunk vetni, mint a  B-Cure lágylézerek.

Hatékonyságuk megkérdőjelezhetetlen és lehetőség szerint, kiegészítő kezelésként javaslom a fenti problémákra.

Alkalmazásukra a sérült területeket (ahol viszonylag magas dózisértékkel kezeljük), a meghúzódott szövetek mélysége, valamint a felettük lévő ép szövetrétegek száma miatt van szükség.

Tapasztalataim szerint, a lágylézeres kezelés hatására minden esetben a gyógyulás felgyorsul, csökkentve ezáltal a fájdalmat és az ezzel járó tüneteket.

Próbálják ki, győződjenek meg róla és gyógyuljanak otthon!

Amennyiben kérdése van, itt írjon nekem: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/

HOGYAN TARTSUK FENT A MENTÁLIS EGYENSÚLYT ÉS HELYEZZÜK A FÓKUSZT AZ OTTHONI GYÓGYULÁSRA LÁGYLÉZER SEGÍTSÉGÉVEL A COVID-19 JÁRVÁNY IDEJÉN?

Ezekben a napokban nemcsak az ismertségi körömben, hanem a pácienseimmel folytatott beszélgetések alkalmával is, egyre többet hallani az otthon maradás hatásairól, amely akarva-akaratlanul hatást gyakorol életünk számos tényezőjére mellet az otthoni gyógyításra, gyógyulásra.

De vajon, mennyi és milyen minőségi időt tudunk szánni önmagunkra a kialakult helyzetben?

A COVID-19 járvány hatására, sokaknak otthonról kell dolgozniuk vagy fizetés nélküli kényszer szabadságra kerültek, legrosszabb esetben, pedig elvesztették az állásukat. Az egészséges embereket is megviseli a jelenlegi helyzet, nemtől, kortól függetlenül, nemhogy azokat, akik valamilyen betegségben szenvednek. Legyen szó a krónikus betegségektől az allergiás tünetekig, de természetesen még sorolhatnánk az előforduló problémákat.

A lényeg, hogy egy teljesen új, az eddigiektől eltérő hétköznapi életre kell-kellett berendezkedniük ezekre a hetekre, hónapokra. Ez, a merőben új helyzet bizony kihathat a mentális egészségünkre és az otthoni gyógyítás, gyógyulás folyamataira.

Jó néhány levelet kaptam az elmúlt hetekben főleg a középkorú, aktívabb korosztály köréből, melyekben a véleményemre kíváncsiak a fentiekkel kapcsolatosan. Nos, amit minden esetben elmondok és kihangsúlyozok, hogy bármilyen helyzetben vagyunk, kerültünk, soha ne veszítsük el a fókuszt önmagunkról. A gyógyítás-gyógyulás, tünetek enyhítése, kezelése, mind-mind egy folyamat, melyben mentálisan is jelen kell lennünk.

Optimális esetben, most az az időszak van, amikor a nagy rohanásból egy kicsit lassabb sebességre váltottunk.

Ne „lustuljunk” bele a jelenlegi helyzetbe, inkább fordítsuk az időt saját javunkra, egészségünkre!

Amennyiben, betartjuk a lágylézerrel való kezelési gyakoriságot és időintervallumot, az önmagunkra helyezett fókuszt, még jobb eredményeket érhetünk el az otthoni gyógyítással, lágylézeres terápiával. Biztosan állíthatom, hogy a járvány után az „élet újraindulásakor” testileg-lelkileg megújulva, megerősödve, és ami a legfontosabb, hogy gyógyultabban térhetünk majd vissza a korábban megszokott életünkhöz.

Használjuk ki ezt az időszakot, mert az időhiány, most nem lehet kifogás.

A legjobb döntés tehát: Maradjon otthon, gyógyuljon otthon!

Ha kérdése van a lágylézer kezeléssel kapcsolatban, vagy szívesen kibérelne egy készüléket, hogy kipróbálhassa, írjon nekem: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/

A nagyobb teljesítményű, orvostechnikai minősítéssel rendelkező lágylézer készülékeket itt tekintheti meg: https://www.otthoni-kezeles.hu/lezer_81

Beszélgessünk a csuklólézerről…

Hetente több megkeresést kapok, melyben a csukló- és orrlézerekről érdeklődnek az elővigyázatos, vagy a már tőrbe csalt olvasók. Készítettem tehát egy kis összefoglalót arról, mi mindent érdemes tudni.

Az első és legfontosabb dolog, hogy rendelkezik-e a készülék orvostechnikai minősítéssel.
Minden Európában regisztrált orvostechnikai terméknek van úgynevezett megfelelőségi tanúsítványa (CE Certificate, Declaration of Conformity). Ha nem tudnak ilyen dokumentumot felmutatni, akkor nem bevizsgált orvostechnikai termékről van szó, ami a minőséget, megbízhatóságot eleve megkérdőjelezi!

Lágylézerrel a térd- és gerincfájdalom ellen!

Egy kedves lágylézer használótól kaptam az alábbi levelet, aki gerinc- és térdproblémáira keresett megoldást. Nagy örömömre, tudtam neki megfelelő készüléket ajánlani, amellyel – mint a levélből is kiderül – teljesen meg van elégedve. Kedves József, nagyon örülök a remek hírnek, további jó egészséget kívánok, és köszönöm a levél közléséhez való hozzájárulását!

Mi a lágylézer terápia hatékonyságának titka?

Fájdalomcsillapítás, sebgyógyítás és gyulladáscsökkentés – mint tudjuk, ezek a fő hatóterületei a lágylézer kezelésnek. Legyen szó fogászati problémáról, arcüreggyulladásról, ízületi fájdalomról, sebek, égések, fekélyek kezeléséről, a lágylézer egy bizonyítottan hatásos eszköz az orvoslásban.

Lágylézer kezeléssel a gyógyulási folyamat gyorsítható. A titok a kezelések gyakoriságában van!

Azonban mégis ki tudja beiktatni az életébe, hogy ennyiszer menjen az orvoshoz, üljön a váróban, utazzon, stb?? Az esetek többségében ezt nem igazán tudjuk kivitelezni, a hétköznapokban képtelenség ennyi időt kiszakítani, pedig az eredmény bámulatos lehetne… A jó hír, hogy erre nincs is szükség…

Egy hordozható lágylézer készülékkel ugyanis otthonában is elvégezheti a kezeléseket, mégpedig negatív mellékhatások nélkül.

Lágylézer terápia terhesség alatt?

“Kislány korom óta lovagolok. Anyukaként ez volt az egyetlen dolog, ami kicsit kiszakított a mindennapi mókuskerékből. Sosem gondoltam volna azonban, hogy ezen szenvedélyem nyomát egy életre a testemen fogom viselni…”

– kezdi levelét egy lovasbalesetet szenvedett kismama, Alexandra.
A levelet – melyet nagyon köszönünk, -egészében közöljük, érdemes végigolvasni.

Árubemutatón csapták be lágylézerrel a gyanútlan hölgyet?

Kétségbeesett megkeresést kaptunk nemrég egy tapolcai hölgytől. Azt írja: „Már azt is kétségbe vonom, hogy ez lézer fényt bocsájt ki, nem egy egyszerű „piros lámpás” gyermekjáték.”
A hölgy egy árubemutatón vásárolt egy lágylézernek tűnő készüléket.

Mielőtt elítélnénk a termékbemutatókat, szeretném hangsúlyozni, hogy vannak hiteles, magas színvonalú promóciók, ahol nem a vevő pénztárcáját akarják megcsapolni, hanem szakmailag alátámasztott segítséget adni egy hatásos terápia megismeréséhez. De hogyan állapíthatja meg egy hozzá nem értő gyanútlan érdeklődő, hogy kinek hihet és kinek nem?
A teljes sztorit közzé teszem, hogy más is okulhasson belőle…

Eszter a következő levelet írta nekem a lágylézer vásárlás körülményeiről, de ekkor még csak a tényeket közölte…

Brigi az ágyból sem tudott felkelni, hogy kisfiával játszhasson…

A szülés utáni időszak, egy kisbaba érkezése a családba annyi örömet és gyönyörűséget tartogat. Sokszor azonban ezt az örömet beárnyékolják a szülés után jelentkező ízületi fájdalmak.

Az ízületi gyulladástól szenvedő anyukák sajnos sokszor hallgatnak a problémáról, vagy épp nem tulajdonítanak neki nagyobb jelentőséget. Brigi is sokáig így volt ezzel, míg egy nap már az ágyból sem tudott felkelni…

Az állatok nem hazudnak…

Sokunknak a házikedvenc olyan, mint egy családtag. Az állatok rengeteg önzetlen szeretetet és boldog pillanatot tudnak adni, meghálálják, ha törődünk velük. Akinek kisállata van, vagy valaha volt, annak nem kell ezt magyaráznom.

Sajnos azonban előfordulhat, hogy egy sérülés, vagy betegség miatt kis kedvencünk mélabússá válik, kevesebb aktivitást mutat. Látni szenvedésüket a mi szívünket is fájdítja.

A fogászati kezelésnek nem kell többé rémálomnak lennie!

Fogfájás? Fogínybetegség? Gyökérkezelés? Szájsebészeti műtét vagy implantátum beültetése?

Sokunknak ismerősek lehetnek ezek a fogalmak, és elsősorban a fájdalom szót társítjuk hozzájuk. Már egy herpesz is kellemetlen, ajakviszketéssel jár, és egyáltalán nem esztétikus. Egy szájsebészeti műtét pedig egyenesen hátborzongatóan hangzik. A fogászati, szájsebészeti beavatkozások sajnos bizonyos esetekben azonban nem kerülhetők el.

Fogorvoshoz járni a legtöbb embernek rémálom, a rendszeres fogászati ellenőrzés azonban elengedhetetlen. De ha már megvan a baj, mit tehetünk a fájdalom ellen? Hogyan csökkenthetjük a gyulladást egy műtét előtt? Hogyan csökkenthetjük a műtét utáni szövődmények kialakulásának esélyét? Hogyan gyorsíthatjuk a sebek gyógyulását és tehetjük lehetővé a varratok hamarabbi eltávolítását? Hogyan segíthetjük egy implantátum beágyazódását? Hogyan csökkenthető a fognyaki érzékenység?

A válasz egyszerű: kövessük az orvos utasításait és használjunk lágylézert kiegészítő terápiaként.

Diabéteszes láb: a cukorbetegség egyik lehetséges szövődménye

Dávidnál 2007-ben diagnosztizáltak 2-es típusú cukorbetegséget, először azonban nem foglalkozott vele. Bár néha-néha beszedte az orvos által felírt gyógyszert, az előírt diétát nem tartotta és a rendszeres testmozgással sem sokat törődött. „Ebből nem igazán lehet semmi komoly bajom”- gondolta.

Néhány évvel később azonban valami megváltozott. 2011-ben a diabéteszes láb szindróma tünetei jelentkeztek nála…

A pattanásokból maradt hegeken a a szépítő alvás nem segít…

Akne, mitesszer, pattanás… Bár leginkább a serdülők szenvednek tőle, a pattanásos bőr nem csak a tinédzserek problémája, nagyon sok felnőtt is érintett.
A férfiak általában hosszabb ideig küzdenek a pattanásokkal, a nőket viszont jobban zavarják a test különböző területein feltűnő aknék.

A pattanások leggyakoribb helyei az arc, nyak, mellkas és vállak. Mivel jól látható területeken helyezkednek el, hatásuk lehet az érintett személyek testképére és önbizalmára is.

Sportsérülés = sportról való lemondás?

21 nap kell ahhoz, hogy valami szokássá váljon. Így van ez a testmozgással, sportokkal is, melyek pozitív hatásairól nem kell beszélnünk. Rengeteg cikket, műsort találunk a sport jótékony szerepéről egészségünk megőrzésében, a stressz csökkentésében, alakunk megőrzésében.

A mai rohanó világban nem egyszerű a sportot mindennapjaink részévé tenni. Ha azonban már egyszer sikerült, és valamilyen sportág szerelmesei lettünk, nagyon nehéz azt abbahagyni.

De mi van akkor, ha abba kell hagynunk a sportolást?

4 dolog, amire a tévhitekkel ellentétben biztosan NEM jó a lágylézer

A lágylézer egy nagyon hatékony eszköz tud lenni többféle probléma kezelésében, azonban nem csodaszer, így nem minden esetben használható. Több megkeresést kapok hasonló kérdésekkel, ezért az alábbiakban összegyűjtöttem néhány példát azokra az esetekre, amelyekben sajnos a lágylézer terápia nem jelent megoldást, bármennyire is szeretné sok weboldal, termékbemutató elhitetni ezt a gyanútlan vásárlókkal. Lássuk mik ezek…

Ági szomorúan vette észre, hogy unokái már nem rohannak oda hozzá, mikor találkoznak…

Mint ahogy a legtöbb nagyszülő, Ági (54) is alig várta a hétvégéket, hogy unokáival több időt tölthessen, játszótérre, sétálni, fagyizni vigye őket. Régebben el is utazott hozzájuk, nem jelentett gondot a vonatra való fel-és leszállás. Pár hónapja azonban ez megváltozott, találkozásokra csak akkor volt lehetőség, ha lánya elhozta őket hozzá, mert a hosszabb séták, utazások és a szűnni nem akaró fájdalom az ízületekben kimerítették. Ági teljesen elkeseredett…

Hogyan gyorsítható a friss sebek, sérülések gyógyulása?

Egy heg – legyen az balesetből, vagy műtétből származó -, több lehet, mint egy testi hiba. Hatással lehet önbizalmunkra, ezáltal akár életminőségünket is befolyásolhatja, különösen, ha láthatóan helyezkedik el. Ezért fontos, hogy a még friss sebek, sérülések kezelését időben elkezdjük.

Milyen lehetőségeink vannak arra, hogy a gyógyulás a lehető legkevesebb időt vegye igénybe?

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás