Az izom- és csontrendszeri rendellenességekből eredő kézfájdalom elterjedt probléma az 50 évnél idősebb lakosság körében.
A kézfájdalom nemcsak zavaró kellemetlenség, de a napi életvitel gyakorlásában is akadályozhatja az idős embereket. A merevség és a duzzanatok révén csökken a kéz ereje, mely által az olyan egyszerű napi tevékenységek, mint a ruhák begombolása is komoly kihívássá válik.
Miért fáj?
Az idős kori kézfájdalmak kialakulásának számos eltérő oka lehet, ezért nagyon fontos, hogy az első tünetek kapcsán alapos orvosi kivizsgálásban részesüljünk. Az idős kori kézfájdalmak gyakori oka a kopásos ízületi gyulladás, az osteoarthrosis. A betegség kialakulása során az ujj ízületek és a csont között található porcok elvékonyodnak, súrlódást csökkentő képességük gyengül, rugalmasságuk, teherbíró képességük csökken, így nem képesek már ellátni feladatukat. A kézfájdalom ugyanakkor idegrendszeri elégtelenségre is visszavezethető. Ilyenek lehetnek a gerincvelő, a kilépő ideggyökök, vagy az idegek kompressziója, amikor is valamilyen nyomás hatására az érintett területen az idegi ellátás elégtelen lesz, és fellép a fájdalomérzet, a zsibbadás. Még egy igen elterjedt ok lehet az íngyulladás. Ebben az esetben a csontokat az izmokkal összekötő ín gyullad be a leggyakrabban a túlterhelés hatására. Mindezek mellett az elégtelen anyagcsere vagy hormonális zavarok is okozhatnak kézfájdalmat.
Terápiás lehetőségek
A kézfájdalmak kezelése során számos terápiás eszköz közül válogathatunk. Ezek között természetesen vannak olyanok, amelyek csak orvos rendelésére és közreműködésével vehetők igénybe, de vannak olyanok, amiket mi magunk is, otthon bevethetünk a panaszok enyhülése érdekében.
Ezek:
- Újjtorna
- Meleg vagy hidegvizes fürdő a fájdalom okától függően
- Orvosi segítség (pl. testrészeket stabilizáló sín) igénybevétele
- B-Cure lágylézeres kezelés
A rossz hír, hogy a betegség okánál fogva, kivétel nélkül a fő cél a tünetek enyhítése.
A jó hír viszont, hogy tapasztalataim szerint a lágylézeres kezeléssel nagyban tudunk javítani a beteg állapotán.
Lágylézeres kezelés
A kezelés az ízületi kapszulában, az ízületi szalagokban, illetve az izmokban folyik.
Az ízületeket az izületi rés, mediális vonala mentén kezeljük behajlítva az újat, hogy a lehető legnagyobb ízületi rés keletkezzék. Mindig a flexiós oldalon kezelünk. Csak a fájdalmas ízületeket kezeljük, a fájdalmatlan csomót, megvastagodást, nem tudjuk megszüntetni.
Fontos megjegyezni, hogy a degenerációs deformításokat, csomókat nem szűnteti meg a lágylézer kezelés, de a fájdalmat csillapítja, a gyulladást csökkenti, a mozgáskorlátozottságot javítja!
Amennyiben további kérdése van, keressen bizalommal, ingyenes, személyre szabott konzultációval segítek, hogy megtaláljuk a megoldást az Ön problémájára is.
Amennyiben kérdése van, itt írjon nekem: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/