Nap mint nap tapasztalom, hogy a lágylézer terápia iránti érdeklődés mennyire növekszik, de ezzel együtt a bizonytalanság is. Sok olvasónk szeretné a lézer jótékony hatását kihasználni, de jogosan fél, hogy valamelyik készülékkel átverik.
Az otthoni kézi lézerek kapcsán nagyjából 2 csoportba sorolható, hogy mitől szoktak tartani…
Ön miben kételkedik jobban egy lágylézer kapcsán?
1. hogy olyan készüléket vásárol, amely nem lézer, csak pusztán „piros lámpás gyerekjáték”
2. hogy vesz egy olyan készüléket, amely az Ön problémáját nem kezeli
Mindkettővel kapcsolatban gyakran kapok kérdéseket telefonon, Facebookon, e-mailben. Néha azt kell mondanom, hogy bizony erre a célra nem alkalmas, vagy nem elég erős egy bizonyos típus. Ilyenkor nagyon hálásak az olvasóim, hogy nem vettek meg valamit, ami első ránézésre számukra jónak tűnt. Mindig hangsúlyozom: az a legdrágább típusú lézer, amit nem tud kihasználni.
Íme egy példa a közelmúltból:
„Nekem nyáktömlő gyulladásom van és rengeteg seprűvénám. Arra is jó? Egyszer néztem a neten, hogy a seprűvénákat lézerrel tüntetik el. A legnagyobb gondom a nyáktömlő gyulladás, de lehet arra nem is jó. Üdvözlettel Ági”
Ági egy olcsóbb készüléket nézett ki, mert a költségvetése azt tudta megengedni. Szerencsére még időben kérdezett, mert ezt tudtam neki válaszolni: A lézeres visszér műtéteket nem lágylézerrel végzik. Ugyanakkor a lágylézer a hajszálerek keringését javítja, valamint gyulladáscsökkentő hatása van, így nagy valószínűséggel a nyáktömlő gyulladásra is eredményesen lehet vele kezelni. Ilyen esetben már sokat számíthat a korábban említett teljesítmény, a mélységi hatékonyság!
Hogy a válaszom érthető legyen: a kinézett készülékkel nem jutott volna a kezelés olyan mélyre, hogy hatásos legyen! Ezzel nem csak kidobott volna az ablakon egy nagyobb összeget, de még a napi rendszeres idő ráfordítást sem érte volna meg. Egy fokkal erősebb készülék viszont már a teljesítménye miatt tud rajta segíteni. Nos? Mi lett volna drágább? Pár tízezret még hozzátenni, vagy egy számára hatástalan lágylézer készüléket használatlanul a fiókba süllyeszteni?
Mit tehet az, aki érdeklődik, de bizonytalan?
Küldje be kérdését, írja meg problémáját itt: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/
Az üzenetekre rövid időn belül válaszolok. Ha több olvasónk számára érdekes lehet a válasz, – és Ön is hozzájárul – publikáljuk a kézilézer blogban, természetesen az ön neve és elérhetőségei nélkül.
Egy biztos: ne vegyen addig semmilyen lágylézer készüléket, amíg nem tudja, Önnek hatásos lesz-e!
Ha kérdését nyilvánosan szeretné feltenni, lentebb, hozzászólásban megteheti.
Tisztelt Beteg Társak
Tavaly vásároltam / 8 hó/ egy B-Cure készüléket amit ínygyulladásra és ajak herpeszre köszvényre használtam /használom sikerrel/ előtte sokkal nehezebben viseltem a tünetek lefolyását. Heti rendszerességgel használom ezért kevésbé alakulnak ki a nem kívánt tünetek gyorsabb tünetmentesség igaz én maximálisan bízok gyógyító hatásában.Csak ajánlani tudom annak aki szeretne csökkenteni fájdalmain én 58 éves vagyok fizikai munkát végeztem és végzek még nem volt B-Cure készülékem sokkal nehezebben viseltem a gyulladások lefolyását / napokig feküdtem a köszvényes rohamkor / ez már kisebb fájdalommal fekvés nélkül .E hozzászólás egy éves tapasztalattal írom lehet hogy másnál kevésbé hatékony igaz környezetemben kételkedve hisznek nekem az én tapasztalatom pozitív egy elégedett vásárló .Sándor Kóka-ról