Sokunknak a házikedvenc olyan, mint egy családtag. Az állatok rengeteg önzetlen szeretetet és boldog pillanatot tudnak adni, meghálálják, ha törődünk velük. Akinek kisállata van, vagy valaha volt, annak nem kell ezt magyaráznom.
Sajnos azonban előfordulhat, hogy egy sérülés, vagy betegség miatt kis kedvencünk mélabússá válik, kevesebb aktivitást mutat. Látni szenvedésüket a mi szívünket is fájdítja.
Összeverekedett a szomszéd kutyával vagy macskával? Felsértette tappancsát? Ivartalanították? Fájnak az ízületei?
Játék közben történhetnek balesetek házi kedvenceinkkel. Egy éles tárgy felsértheti tappancsukat, összeverekedhetnek egy másik kutyával vagy macskával, de egy balesetből származhat akár térdszalagszakadásuk is. A sérülések mellett találkozhatunk ivartalanítás, vagy más műtét utáni sebekkel, amelyeket szeretnénk minél előbb begyógyítani.
Az ízületek gyulladása is gyakori kutyáknál, macskáknál, lovaknál, más állatoknál. Az artritisz náluk is, mint az embereknél, fájdalmas, életminőséget, esetleg sportteljesítményt rontó betegség. Mozgásuk nehézkessé, lassabbá válik, fájdalmukat nagy bánatos szemükben látjuk.
Mit tegyünk, ha kis kedvencünk valamilyen gyulladással küzd, vagy fájdalomtól szenved?
Ha kisállatunk van, nem szabad elfelejtenünk, hogy felelősséggel tartozunk értük!
Ha nem tudjuk a probléma okát, vigyük állatorvoshoz. Gyógyszerekkel azonban – ha elkerülhető -, ne mérgezzük! Ez sok esetben sajnos többet árt, mint használ, hiszen a szintetikus gyógyszerek mellékhatásai az állatokat is kínozzák.
Beadásuk pedig közel sem egyszerű: finom falatokba kell csomagolni őket, majd figyelni, hogy valóban megette-e a gyógyszert, vagy esetleg kiköpte azt.
És ott van megoldásként a lágylézer terápia is…
Hogyan működik a lágylézer terápia?
A lágylézer készülék alacsony intenzitású lézersugarat bocsát ki, amely célzottan fejti ki hatását, mélyen a szövetekbe hatolva. Növeli a fájdalomcsillapító anyagok termelését, csökkenti a gyulladást, gyorsítja a vérkeringést, és serkenti sejttevékenységet, amely elősegíti a sebek gyógyulását. Mindezt pedig káros mellékhatások nélkül.
A lágylézer terápia embereken és állatokon – akár házi kedvenceken, vagy haszonállatokon – is alkalmazható. Nincs mellékhatása és nem okoz kellemetlenséget az állat számára. A lágylézer láthatatlan fénye a fájdalom enyhülését adja kedvencének. A naponta 2-3-szor végzett pár perces kezelés látványosan meggyorsítja a gyógyulási folyamatot. Használható fül- és ínygyulladások, könyök artrózis, ízületi gyulladások, friss sérülések, rosszul gyógyuló sebek, hát- vagy nyaki fájdalmak esetén is.
De mégis ki tudja kivitelezni, hogy ennyiszer menjen orvoshoz?
A lézerterápia sokáig csak a klinikákon, állatorvosoknál volt elérhető, most azonban egy kisméretű, hordozható és újratölthető készüléknek köszönhetően már otthona kényelmében is használhatja.
A kezeléseket naponta akár többször is elvégezheti, ezzel gyorsítva a sebgyógyulást vagy a fájdalom enyhülését. Az otthon biztonságában történő kezelés megkíméli kedvencét az utazás okozta stressztől, és nem utolsó sorban Ön is rengeteg időt és pénzt spórol.
Ne felejtse el azonban állatorvos véleményét kikérni, mielőtt megkezdi a kezelést.
Fontos azt is kiemelni, hogy több típusú lágylézer készülék, és még több, csak annak látszó bóvli van a piacon. A lágylézerek világában való eligazodáshoz kérje szakember segítségét. Itt írhat nekem.
Lehet, hogy Ön szkeptikus a kézilézer használatát illetően, hiszen sok emberben él előítélet a fizioterápiás kezelésekkel szemben. Kedvencétől viszont teljesen őszinte visszajelzést kap majd, mert az állatok mentesek az előítéletektől.
Írja meg nekem kérdését, problémáját itt: https://kezilezer.hu/kerdezzen-a-lagylezer-szakertotol/
A nagyobb teljesítményű, orvostechnikai minősítéssel rendelkező lágylézer készülékeket itt tekintheti meg: https://www.otthoni-kezeles.hu/lezer_81 Egyes készülékek esetében bérleti lehetőséget is biztosítunk.