Egy heg – legyen az balesetből, vagy műtétből származó -, több lehet, mint egy testi hiba. Hatással lehet önbizalmunkra, ezáltal akár életminőségünket is befolyásolhatja, különösen, ha láthatóan helyezkedik el. Ezért fontos, hogy a még friss sebek, sérülések kezelését időben elkezdjük.
Milyen lehetőségeink vannak arra, hogy a gyógyulás a lehető legkevesebb időt vegye igénybe?
Több kezelésfajtánál meg kell várni, míg a seb bezárul, vagy a varasodás leesik. Bár rengeteg sebgyógyító, vagy hegelhalványító krémet találunk a piacon, ezek általában nem jók friss sebekre. Tehát olyan megoldásra van szükségünk, amely nem érintkezik a sebbel, mégis gyorsítja a folyamatot.
A lágylézerkezelés pont ilyen módszer, hiszen friss sebek esetén is azonnal használható, még a kötést sem kell feltétlenül eltávolítani, azon keresztül is hatékonyak a fénysugarak.
Hogyan működik a lágylézer kezelés?
A lágylézer a bőrfelületen keresztül a bőr alatti szövetekbe hatol be azok felmelegítése, illetve károsítása nélkül.
A lágylézer kezelés a sejtek anyagcseréjének javításával, a hajszálerek keringésének és így a szövetek vérellátásának fokozásával, a sejtregeneráció fokozásával gyorsítja a friss, például sérülés vagy műtét utáni sebek gyógyulását éppúgy, mint a lassan gyógyuló krónikus sebekét.
Milyen sebek, sérülések gyógyíthatók lágylézerrel?
- balesetből eredő sebek
- műtéti eredetű sebek
- égési sebek
- pattanások
- ajakherpesz
- lábszárfekélyek
- cukorbeteg láb-szindróma
- felfekvések
….és még sorolhatnánk
Milyen gyakran kell használni a lágylézert?
A sebeket naponta 2-3-szor, alkalmanként és területenként 6-8 percig kell kezelni. A kezelés rendszerint csökkenti a fájdalmat és ugyanakkor a seb jobb, kevesebb hegesedéssel járó bezáródását is elősegíti. Krónikus sebek, fekélyek esetén a lágylézer komplexebb sebkezelés része.
A sebek kezelését illetően természetesen orvos útmutatásait kell követni, önmagában a lézerkezeléshez már nem kell klinikákra, vagy orvosi rendelőkbe járnia, más betegekkel várakoznia. Mindez már otthonában is megvalósítható, akár a TV előtt ülve, vagy egy könyvolvasása közben, hiszen az otthoni használatra tervezett lágylézerek használata már nem igényel orvosi felügyeletet.
Hogyan igazodjon el a lágylézerek útvesztőjében?
Lágylézerek közül sem mindegy azonban, hogy melyiket választja. Fontos, hogy orvosilag elismert, orvostechnikai minősítéssel rendelkező kézilézerre essen a választás, hogy tényleges eredményeket érjen el. Ugyanakkor mindenképpen figyelembe kell venni a sebek méretét is, ugyanis a lézer teljesítménye és hatóterülete is különböző lehet, különböző méretű területeket lehet lefedni vele.
Írjon nekem bizalommal és tudja meg Ön is…
…hogy a lágylézer megoldást jelenthet-e az Ön problémájára, és ha igen, melyik típus a leginkább ajánlott és hogyan veheti ezeket igénybe. Itt tud írni nekem.
Óvakodjon a termékbemutatókon ajánlott különböző készülékek megvásárlásától, mert rengeteg pénzt dobhat ki az ablakon, ha nem a megfelelő készüléket, vagy akár hamisítványt vásárol. A jó forgalmazókat onnan lehet megismerni, hogy kipróbálási lehetőséget is biztosítanak. Ha ír nekem, akkor ebben is tudok tanácsot adni:
https://kezilezer.hu/kapcsolat