21 nap kell ahhoz, hogy valami szokássá váljon. Így van ez a testmozgással, sportokkal is, melyek pozitív hatásairól nem kell beszélnünk. Rengeteg cikket, műsort találunk a sport jótékony szerepéről egészségünk megőrzésében, a stressz csökkentésében, alakunk megőrzésében.
A mai rohanó világban nem egyszerű a sportot mindennapjaink részévé tenni. Ha azonban már egyszer sikerült, és valamilyen sportág szerelmesei lettünk, nagyon nehéz azt abbahagyni.
De mi van akkor, ha abba kell hagynunk a sportolást?
Az élet sajnos bármikor közbeszólhat, és kényszerpihenőre ítélhet minket. Történhet egy baleset, sérülés, de a túlerőltetés miatt is kialakulhatnak betegségek. Ilyenkor a sport által okozott örömet a fájdalom váltja fel.
Ha hosszabb időre kihagyjuk a rendszeresített sportot, izmot vesztünk és zsírt szedünk fel, de emellett lelkileg is megvisel bennünket. Minél hosszabb a kihagyás, annál lassabban jutunk el ismét arra a szintre, ahol előzőleg kénytelenek voltunk abbahagyni.
A sérülésveszély különböző mértékben áll fenn az egyes sportoknál. Sajnos hazánkban is évről évre nő a sportbalesetek száma, a csapatsportokban történt sérülésekkel az élen. De nem kell ahhoz élsportolónak lenni, hogy megtörténjen a baj…
Melyek a leggyakoribb sportsérülések?
Két típust tudunk elkülöníteni: a hirtelen, váratlanul fellépő, akut sérüléseket és a hosszabb ideig húzódó, krónikussá váló sérüléseket.
Az előbbiek közé tartoznak a zúzódások, rándulások, szakadások, ficamok, törések, horzsolások. Ezek következményei közé tartoznak a sebek, duzzanatok, deformálódott testrészek.
Ezek a balesetek leginkább a csapatsportoknál (futball, kézilabda, kosárlabda, stb.) jellemzőek a gyakori testi kontaktus miatt, de a küzdősportoknál is nagy a kockázat (a miérteket talán nem kell említenem). A közelgő síszezon pedig szintén elég komoly veszélyeket tartogathat.
Ezek a sérülések első ránézésre sokszor ijesztőek lehetnek, megfelelő kezelés mellett azonban ezeknél is nagy a valószínűsége a tökéletes gyógyulásnak.
A krónikus sérülések sokszor az akut sérülések nem megfelelő kezelését, túl rövid rehabilitációját követően alakulnak ki vagy esetleg újabb rásérülés után. Ilyenkor gyógyulás helyett hosszantartó gyulladás, fájdalom, mozgáskorlátozottság alakulhat ki. Ennek következtében nem csak egy hosszabb-rövidebb kihagyásra, de akár az adott sportág teljes feladására is kényszerülhetünk…
Speciális csoportot alkotnak a túlterheléses sérülések – ahogy a neve is mutatja – túlterhelés, vagy helytelen terhelés hatására alakulnak ki. Ezek a sértülések gyulladással, a szövetek részleges- vagy teljes szakadásával járhatnak.
Leggyakrabban az edzések módjában vagy intenzitásában való változás miatt alakulnak ki és sportág specifikusak. Ide tartozik például a teniszkönyök, futótérd, úszóváll, íngyulladás (pl. Achilles-ín gyulladása), ínhüvelygyulladások, izomgyulladások.
Hogyan segít a lágylézer a felépülésben vagy akár a megelőzésben?
A sérülések, így a sportsérülések ellátásában a lágylézernek sajátos hely jut. Nemcsak gyorsítja a szervezetben lejátszódó gyógyulási folyamatokat, de rövid időn belül érezhető a fájdalomcsillapító hatása is. És mi lehetne ennél fontosabb a sportsérülések gyógyításában?
Ha valaki rendszeresen és intenzíven sportol vagy táncol, akkor az edzések, esetleg versenyek, mérkőzések, vagy táncelőadások miatt túlterheléses fájdalmat érezhet.
Ha ezt az akár csak enyhén jelentkező fájdalmat figyelmen kívül hagyjuk, az nagyobb bajokat is vonhat maga után. Ilyen túlterheléses időszakokban a pihentetés mellett érdemes lágylézerrel kezelni a fájó testrészeket, ezzel megelőzve komolyabb tünetek kialakulását.
Sportsérülések esetén a lágylézer csökkenti a duzzanatot, a gyulladást és a fájdalmat, javítja a besugárzás helyén a hajszálerek keringését, a sejtek anyagcseréjét. Akár még csonttörések után is használható, ilyenkor a közvetlen lézeres fényterápia intenzíven segíti a csontosodási folyamatokat.
Derítse ki, hogy az Ön problémájára használható-e a lágylézer, írjon nekem itt: https://kezilezer.hu/kapcsolat
Ha megadja telefonszámát, felhívom, hiszen olykor egy szóbeli egyeztetés egyszerűbb és gyorsabb. Amennyiben a készüléket ki szeretné próbálni, arra is van lehetőség bérleti konstrukció formájában, hiszen a legmeggyőzőbb mégis a saját tapasztalat. Próbálja ki Ön is a lézersugarak jótékony hatását!
Komoly referenciák
Sok sportcsapatnál fontos része a sportsérülések kezelésének a lágylézer terápia.
Többek között a Magyar- és az Izraeli Olimpiai Bizottság, valamint Győri AUDI ETO KC Bajnokok Ligája győztes kézilabda csapata, labdarúgó, öttusa klubok sportorvosai és masszőrei használják versenyzőik kezelésénél a kézi lézert.
A lágylézer kezelések hatékonyságát a sportsérülések kezelésében számos tudományos közlemény is alátámasztja.
Írja meg nekem Ön is, hogy milyen problémával küzd, hogy biztosan a legmegfelelőbb készüléket válassza. Itt tud nekem írni: https://kezilezer.hu/kapcsolat
A nagyobb teljesítményű, orvostechnikai minősítéssel rendelkező lágylézer készülékeket itt tekintheti meg: https://www.otthoni-kezeles.hu/lezer_81